Back to Top

حمل و نقل در مالزی

راههای دسترسی به لنکاوی با اتومبیل واز راه هوا

راههای دسترسی به لنکاوی با اتومبیل واز راه هوا متعدد میباشد.افرادی که قصد دیدار از لنکاوی از طریق خشکی را دارند اول باید به کوالاقدح یا کوالا پرلیس در ساحل شمال غربی شبه جزیره مالزی رفته که در آنجا اسکله های اصلی قایقهای لنکاوی مستقر هستند.

لنکاوی

پایانه های اصلی شهر کوالالامپور

در شهر کوالالامپور ترمینالهای مسافربری متعددی وجود دارند که به تعدادی ازپایانه های اصلی شهر اشاره میکنیم.

1-پایانه Pasar Rakyat که یکی از ترمینال های جدید مالزی میباشد که این ترمینال دربرخی مسیر های حرکتی Puduraya سرویس دهی میکند.

پایانه اتوبوس مالزی

پایانه Pekeliling

پایانه مسافر بریPekeliling یکی از ترمینالهای معروف کوالالامپور میباشد.

اگر طی سفر به کشور مالزی و شهر کوالالامپور نیاز شد که به قسمت شرقی مالزی مسافرت نمایید بهترین راه ،امدن به این ترمینال و انتخاب مسیر کردن است.

پایانه مسافر بریPekeliling

پایانه Puduraya

پایانه Puduraya مرکز اصلی اتوبوس در کوالالامپور میباشد که برنامه کلی اتوبوس ها یی که به تمام بخش های کوالالامپور حرکت می کنند و یا به مقصد آن کوالالامپور را ترک می کنند توسط این ترمینال تنظیم می گردد.

پایانه ی pudoraya

سفر جاده ای

در آزادراه های جزیره Peninsular مالزی رانندگی بسیار لذت بخش میباشد.در هر زمان که بخواهید می توانید در هر نقطه از بزرگراه برای استراحت و دیدن مناظر زیبا توقف نمایید.

شما در طول سفر در این جاده هتل های بسیار زیبایی را خواهید دید کهاین امکان را میدهد که شب را در یکی از این هتلها در یکی از شهر های بین راه توقف نمایید.

سفر جاده ای

سیستم LRT ومسیرها

برای رفت و امد در شهرهای بزرگی مانند کوالالامپور لازم است که نکاتی را حتما بدانید و استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی را به درستی در خاطر سپرده باشید.

همچنین لازم است برخی تغییر جهت ها را در خاطرتان بسپارید:

مونوریل

 

سیستم LRT

در کوالالامپور،سیستم LRT شامل سه مسیر خطی متفاوت است.

یک منوریل منحنی شکل، که به دور منطقه Golden Triangle و KTM Komuter حلقه خواهد زد و سپس به طرف بخش های شمالی ، جنوبی و غربی حرکت می نماید.

سیستمLRT

مونوریل کوالالامپور(حمل ونقل درون شهری)

مونوریل، شیوه‌ای از حمل و نقل سبک ریلی در دنیا میباشدو تک‌ریل در واقع یک خط منفرد است که به‌عنوان ریل برای واگن‌های مسافری یا باری استفاده می‌گرددد.در واقع واژه مونوریل، که از سال ۱۸۹۵ به بعد به کار رفت، از ترکیب دو واژه Mono به معنای «تَک» و Rail به معنی «خط» تشکیل شده میباشد.

منوریل کوالالامپورنیز یک سیستم مدرن حمل و نقل عمومی  در کوالالامپورمیباشد.

مونوریل کوالالامپور

 

صفحه1 از2