Back to Top

تحصیل در مالزی

دانشگاه MSU مالزی

نام کامل این دانشگاه MANAGEMENT AND SCIENCE UNIVERSITY است که با نام اختصاری MSU مشهور است.وضعیت این دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران بدین صورت است که در مقطع فوق لیسانس، و فقط در رشته  مدیریت MBA ، مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است.

در بین دانشگاههای خصوصی دانشگاه ام اس یو یکی از بهترین دانشگاههای در رشته های مدیریتی نظیر MBA می باشد و واقعا قطب این رشته در این دانشگاه قوی است.

 دانشگاه MSU مالزی

دانشگاه UCSI مالزی

نام این دانشگاه دانشگاه یو سی ای آی مالزی است (University College Sedaya International) که همه این دانشگاه را به نام مختصر UCSI میشناسند. این دانشگاه جز یکی از دانشگاههای خصوصی مالزی است که به دلیل رشته ها و موقعیت مکانی دانشگاه، مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

در ابتدا UCSI بعنوان یک انستیتو کانادایی مطالعات کامپیوتری تأسیس شد و در سال 1972 بصورت رسمی به عنوان یک کالج مطرح شناخته شد. در سال 2002 UCSI بعنوان کالج بین المللی سدایا توسعه پیدا کرد و در سال 2003 این مرکز آموزش عالی به عنوان دانشگاه کالج بین المللی سدایا (UCSI) معرفی گشت و در حال حاضر یکی از دانشگاه های مطرح مالزی است که دارای سطح علمی بسیار بالایی می باشد.

دانشگاه UCSI مالزی

دانشگاه MMU مالزی

نام این دانشگاه multi media university که همه این دانشگاه را به نام مختصر MMU میشناسند. دانشگاه MMU مالزی با هدف ایجاد فرصت و زمینه ی لازم برای تحصیلات تکمیلی در رشته های مالتی میدیا (چند رسانه ای) و فناوری اطلاعات که یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی هم هست در سال 1996 افتتاح گشت.ین دانشگاه در واقع زیر نظر شرکت مخابرات مالزی می باشد. این دانشگاه 2 شعبه دارد یکی شعبه مرکزی که در شهر سایبرجایا در جنوب شهر کوالالامپور است و شعبه دوم که در شهر ملاکا در بخش جنوب غربی شهر کوالالامپور واقع است.

دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه UKM مالزی

نام کامل دانشگاه University Kebangsaan Malaysia که به اختصار آن را UKM می خوانند.این دانشگاه همان طور که از اسمش پیداست ، دانشگاه ملی مالزی و واقعا جز یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های مالزی محسوب می شود.این دانشکاه در حال حاضر 3 شعبه دارد که شعبه اصلی آن در استان Selangor  و در منطقه بانگی(Bangi)،شعبه دوم در کوالالامپور و شعبه چراس که در واقع شعبه نیست ولی یک مرکزی هست در بیمارستان پراس برای انجام تحقیقات پزشکی.

دانشگاه UKM مالزی

دانشگاه USM مالزی

نام کامل این دانشگاه University Science Malaysia میباشد که با نام اختصار USM شناخته می شود. این دانشگاه یکی از بزرگترین و مهمترین دانشگاههای دولتی مالزی در زمینه تحقیقات و پژوهش است و يكي از سه دانشگاه مالزي است كه با عنوان " مركز تحقيقاتي پژوهشي" خوانده می شود.این دانشگاه در شمال کشور مالزی و در جزیره پینانگ قرار دارد و واحد پزشکی آن در ایالت کلانتان قرار دارد.مسافت شهر پینانگ تا کوالالامپور تقریبا 5 ساعت رانندگی است.

   دانشگاه USM مالزی  دانشگاه USM مالزی

دانشگاه پوترای مالزی (UPM)

دانشگاه پوترای مالزی با قدمتی هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است.این دانشگاه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاههای برتر مالزی است. با توجه به شرایطی نظیر تنوع رشته ها، انگلیسی زبان بودن، شهریه های مناسب، شانس گرفتن بورس، اعتبار بالا از نظر وزارت خانه های علوم و بهداشت، اعتبار جهانی، امکانات بسیار خوب علمی و رفاهی خوابگاههای مجهز و…این دانشگاه یقینا یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در مالزی خواهد بود.

دانشگاه پوترای مالزی (UPM)

دانشگاه UM کوالالامپور

دانشگاه UM یا دانشگاه مالایا یکی از بهترین دانشگاه‌های مالزی با موقعیتی برجسته در سطح دنیاست. این دانشگاه در سال 2013 در رنگینک (رتبه‌بندی) دانشگاه‌های دنیا در رتبه 167 و در سال 2014 در رتبه 151 قرار گرفت و از آنجا که مدرک این دانشگاه در تمام کشورهای دنیا ارزشیابی ‌می شود و قابل قبول است، یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌ها در مالزی برای دانشجویان خارجی محسوب می شود.

دانشگاه UM کوالالامپور

دانشکده علوم اجتماعی وفناوری منابع FRST

دانشکده علوم اجتماعی در سال 93 تأسیس شدو رشته های تحصیلی آن به نحوی طراحی شدند تا دانشجویان با معلومات و اطلاعات مختلف در زمینه های متفاوت فارغ التحصیل گردند.فارغ التحصیلان انجا به مهارت های نظری و عملی خود قادر به رقابت در بازارهای کار وهماهنگی با صنعتی سازی پرشتاب مالزی میشوند.

تحصیل در مالزی

رشته های دوره کارشناسی این دانشکده عبارتند از: مطالعات بین الملل-روابط صنعتی و مطالعات حرفه ای-مطالعات فعالیت های اجتماعی-ارتباطات- مدیریت و برنامه ریزی توسعه- سیاست و دولت.

یکی دیگر از دانشکده های دانشگاه ساراواک دانشکده علوم و فناوری منابع FRST است. یکی از اولین دانشکده های دانشگاه  ساراواک است که در سال 93 تأسیس کردند و اکنون دارای رشته های مختلفی در زمینه منابع طبیعی میباشد.

تحصیل در مالزی

همچنین فارغ التحصیلان این دانشکده میتوانند به توانایی پژوهش، مدیریت و حفاظت از منابع غنی کشور مالزی دست یابند.

این دانشکده در مقطع کارشناسی پنج رشته در دوره های سه ساله ارائه می دهد:فناوری زیستی منابع-شیمی منابع- مدیریت و علوم منابع آبی- مدیریت و علوم منابع گیاهی- مدیریت و علوم منابع حیوانی.

دانشکده علوم شناختی و توسعه انسانی دانشگاه ساراواک

دانشکده علوم شناختی و توسعه انسانی نیزدر سال 93 افتتاح شد و اولین رشته تحصیلی آن کارشناسی توسعه منابع انسانی بود.

بعدها در سال 95 رشته علوم شناختی و در سال 99 مشاوره به مجموع آنها اضافه گشت و کارشناسی ارشد و دکترای رشته های مذکور نیز در این دانشگاه ارائه شدند.

دانشگاه ساراواک

لیست رشته های دانشگاه ساراواک

این دانشگاه دارای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا میباشد و رشته های تحصیلی این دانشگاه به گونه ای است که فناوری و مدیریت را همراه با مبانی اصلی رشته تحصیلی تعلیم میدهند و فارغ التحصیلانش را با دنیای حرفه ای و کاری آشنا می کنند. برای اطلاع از این رشته ها باید به دانشکده مربوطه مراجعه نمود.

 دانشگاه ساراواک

صفحه1 از2