Back to Top

آب و هوای مالزی

آب و هوایی مالزی

درکشور مالزی ،برخلاف کشورمان ایران که در آن می توانید ۴ فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را به خوبی احساس  تمام مدت سال دارای آب و هوای یکنواختی میباشد.به عبارت دیگر مالزی کلا یک فصل دارد وهمیشه تابستان با دمایی حدود حداکثر ۳۴ درجه و حداقل ۲۴ درجه با رطوبت نسبی ۸۰% است.

آب و هوایی مالزی

آب وهوای مالزی

مالزي درنظر بسياري ازاروپاييان، كشوري با آب و هواي مطبوع برای فراراز روزهای ابری دلتنگ کننده وزمستانهای سردغم انگیزاروپا می باشد.به طور کلی مالزي داراي آب و هوايي نسبتا گرم ،بارانی و مرطوب می باشد.

آب وهوای مالزی
آب وهوای مالزی آب و هوای قابل پیش بینی است. خورشید هر روز در حدود 12 ساعت در آسمان است كه تنها در حدود 6 ساعت در ارتفاعی قرار می گیرد که اشعه ها و پرتوهای آن بسیار زیاد است.

درجه حرارت به سرعت تا دمای 32 درجه سلسیوس بالا خواهد رفت و تا بعدازظهر نيز باقی خواهد ماند.اما در طول شب این دما تا حدود 23 درجه سلسیوس پایین می آید واین چرخه در سال تکرارمی شود.

آب وهوای مالزی
آب و هواي استوايي در مالزی در معرض بادهاي موسمي باران آور جنوب غربي ( آپريل تا اكتبر) و شمال شرقي ( اكتبر تا فوريه) است.شدت نور خورشید بوسیله بادها و بارانهای موسمی از اقیانوس هند و دریای جنوبی چین به مقدار زیاد تعدیل می شود.

مالزی از لحاظ بارندگی در میان کشورهای دیگر رتبه ششم را دارد و اكثراً روزهاي باراني دارد اما این بارندگی همیشه به سرعت تمام مي شود.
البته آب و هواي مالزی در هر منطقه به طور باورنکردنی متفاوت از بقيه مناطق است مناطق اقامتي كوهستاني آب و هوای خنکی دارد که در این کشور این مناطق به مقدار زیادی وجود دارد.